Backlink Alırkan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sizin için ne faydalıysa, biz onu yapıyoruz !

Backlink Alırkan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlink Alırkan Dikkat Edilmesi Gerekenler Backlink Alırkan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Webmaster arkadaşlar ve kendini webmaster sanan arkadaşlar bir web sitesinin ayakta durması için backlink inşaası olması gerektiğini bilir. Şayetki her webmaster backlin önemini okadar iyi bilmemekle beraber gelişen ve geliştiren Arama motoru optimizasyonunda önemli yer almaktadır.Backlink inşaası, başka bir siteye referans olarak link vermek ve o siteden, sizin sitenize çıkış sağlamasıdır. Örneğin; Arkadaşınız kendi web sayfasından size sizin anahtar kelimenize çıkış sağlarsa bu size backlink olarak geri döner.

Backlink inşaası okadar basittir ki herkes yapabilir  ama bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır bu hususları herkes bilir ama uygulamaz yada bilmezler uygulamazlar. Backlink alırken genellikle eğerki bir kelimede kasmıyorsak yada belirli anahtar kelimelerde yükseliş istemiyorsak, site kalitesi orta sitelerden sizlere backlink çıkışı vermesini isteyebiliriz. Şayetki sitemizi anahtar kelimelerde çıkmasını istiyorsak o halde dikkat etmemiz gereken şey, anahtar kelime ile çıkış vereceğimiz sitenin başlık kısmının hemen hemen aynı olmasıdır.Bu sayede Arama motorları tarama yaparken, sitenizi kaliteli kategorisine ekleyecek ve günden güne yavaşca yukarı doğru yükseltecektir.
Bazende sitelerden backlink alırız, sitelerden backlink aldığımızda her siteden aldığımız için bu google'nin yeni güncellemesine göre kötü olarak algılanıyor. Yani siz, bir siteden backlink alıcaksınız sitenin bazı değerleri düşükse o sitenin getirisi size fazla olmaz.  Webmaster arkadaşlar genellikle bu dediklerimi yapmadıkları için bir takım sıralama kaybı yaşamaktadır. Backlink aldığınız zaman genellikle aldığınız sitenin DA ve PA değerlerine bakmanız gerekmtektir. Bunuda online olarak en iyi BURADAN kontrol edebilirsiniz