Feysbuk reklamları kullanıcı profillerine bakılırsa amaçlama yapabileceğiniz bir reklam türüdür. Reklam vermek istediğiniz kitlenin cinsiyetini, yaş aralığını, yaşamış olduğu şehri ve ülkeyi, eğitim vaziyetini ve çağdaş halini seçebilmenize olanak sağlar. Reklamınız yalnızca bu profillere uygun kullanıcılar için gösterilir ve ilgilenen kullanıcılar yalnız reklamınızı tıklarsa ödeme yaparsınız.

Feysbuk Reklamları Iyi mi Çalışır?

Feysbuk Reklamları bir kullanıcı Feysbuk’ta sizin reklam kampanyanızda belirlediğiniz hedef kesime (cinsiyet, kent, uygar hal, eğitim, hobi vb.) uyuyorsa görüntülenir. Reklamlar sayfanın sağ tarafında görünür. Böylelikle reklamlarının belirlediğiniz hedef kesime uyan kullanıcılara görünür.

Feysbuk Reklamları Nerelerde Gösterilir

Aşağıdaki resimde de görüldüğünüz benzer biçimde reklamlar sayfanın sağ tarafında görüntülenir. fotoğraf

Feysbuk Reklamlarında Fiyat?

İlk olarak reklamlarınız hazırlandıktan sonrasında bir günlük bütçe sınırı belirlenir. Başka bir deyişle reklam kampanyanızın bigün içinde harcayabileceği maksimum meblağı gösterir. Eğer müşterilerden reklam kampanyanıza gelen talep düşükse ve günlük bütçeniz dolmuyorsa belirlediğiniz sınıra erişmediğinden aradaki fark tekrardan ana bütçenizde kalır ve harcanmaz.