SEO Çalışmaları

SEO Çalışmaları

Arama Motoro Optimizasyonu ( SEO )

Bir web sitesinin ihtiyaçları doğrultusunda, ihtiyaç duyulan kelimede arama motorlarına giren kullanıcının önüne sunmaktır. Yani, SEO  Web sitenizi arama motorlarına karşı  iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. İki türlü seo çalışmaları mecvuttur, İç seo, ve dış seo olarak iki ye ayrılırlar.

İç seo:  Sitenizin alt yapısından başlayarak, arama motorları tarafından daha rahat bir şekilde taramasına ve site içeriğini doğru hedef kitleye sunmasına yardımcı olur. Sitenizin iç seo ayarları, son derece önemlidir.. Sitenizin hızı ve sitenizdeki  bağlantılar, site içi seo için önemli yer teşkil etmektedir.
İç seo yaparken, Meta tagların uygun girilmesi, sitenizin W3C hatalarına uygun olması gerekmektedir. Site içeriği ile, Meta taglar farklı olursa pek bi fayda sağlamaz.

Dış SEO : Sitenize verilecek dış bağlantılardan  gelen bir nevi backlink kaynağıdır. Site tanıtımları, siteniz ile ilgili yazılar, sitenize verilecek dış link bağlantıları bunların önünde gelir. Ama size link çıkışı(bağlantısı) verecek olan siteninde değerlerinin iyi olması şartı ile sitenize ekletmeniz gerekebilir. Kalitesiz bir sitenin bağlantısı sizi spama düşürebilir. Dış seo çalışmaları sitenizi belirtilen kelimelerde, sizi üst sıralara çıkartıcak özelliktedir. Aldığınız sitenin kalitesi nekadar iyiyse, siteniz kelimenizde o denli yükseliş gösterekcektir.